Hangi Tür Elektronik Aletler Vardır?

Elektronik aletler elektrik enerjisi ile çalışan aletlerdir. Aynı zamanda yapımlarında ve çalışma prensiplerinde asıl olan etken elektromanyetik dalgalardır. Bu cihazlar elektromanyetik dalgalar ile oluşturulan elektrik ve manyetik alanlar ile çalışma işlemleri gerçekleştirirler. Etrafımızda ve hayatımızda yüzlerce elektronik alet bulunmaktadır. Hatta şu an elektrik ile çalışmayan bir cihaz bulmak oldukça zordur. Hayatımızı bu kadar derinden etkileyen … Devamını oku…Hangi Tür Elektronik Aletler Vardır?

Tok Tutan Yiyecekler

Yoğurt Yüz gramında sadece elli kalori bulunan yoğurt açlık hissinin bastırılması için müthiş bir besindir. İçine kuruyemiş bal müsli gibi besinler konduğunda tadı çok daha güzel olur. Gece acıkmalarında da yenebilecek en alternatif besinlerden birisidir.  Kepekli Makarna Yüz gramında sadece 130 kalori bulunan kepekli makarna bol yeşillikle karıştırıldığı zaman müthiş bir öğün haline getirilebilir ve … Devamını oku…Tok Tutan Yiyecekler

Kişisel Gelişimin Diğer Gelişim Alanları Arasındaki Farkı Ve Önemi Nedir?

Kişisel Gelişimin Diğer Gelişim Alanları Arasındaki Farkı Ve Önemi Nedir?

Toplumlar bireylerden oluşurlar. Toplumlar bireylerin gelişmeleriyle gelişirler. Bir bireyin herhangi bir alanda gelişmesi için önce kendi içinde kendi benliğini geliştirebilmiş, belirli bir bireysel olgunluğa ulaşmış ve kişisel oluşumunu tamamlayabilmiş olması gerekmektedir. Toplumların refah seviyesine erişmesi, günümüz dünyasının çağdaş düzenine ve çağdaş yapılandırmalarına ayak uydurması için temelde birey esaslı gelişme amaç edinilmelidir. Koca bir yapıya gelen … Devamını oku…Kişisel Gelişimin Diğer Gelişim Alanları Arasındaki Farkı Ve Önemi Nedir?

Spor Yapmak En Çok Neyi Tetikler ?

Spor Yapmak En Çok Neyi Tetikler ?

Sporun insan vücuduna birçok faydası vardır. Fakat çoğu kişi saymakla bitmeyen faydaları bilmez ve bu yüzden farklı vücut fonksiyonu kayıplarına uğrar.  Spor Yapmak En Çok Neyi Tetikler? Spor, vücuttaki kasları harekete geçirdiği gibi, kan akışını sağlayarak beyin fonksiyonlarının da tetiklenmesine de yardımcı olur. Fareler üzerinde yapılan araştırmalarda, kardiyovasküler egzersizin beyindeki yeni hücrelerde nöronların oluşmasını tetiklediği … Devamını oku…Spor Yapmak En Çok Neyi Tetikler ?