Akışına Bırakın Hayatı

İnsanoğlu doğar, büyür ve ölür. Doğduğundan itibaren hayatla sınavı başlamıştır. Yürümeyi bile düşe kalka kendisi öğrenir. Yanında ailesi, arkadaşı veya eşi olsa dahi aslında, o hep kendisiyledir. Hayata karşı sınavını, kaderini tek başına yaşar. Hep kendi içinde yaşar, söyleyebildiklerini de söyleyemediklerini de.

Akışına Bırakın HayatıDüşer, kalkar, batar, çıkar. Bakarsın çok parası olur, bakarsın hiç parası kalmaz. Hayat böyledir. Hayat koca bir sınavdır. O sınavı herkes vermek zorundadır. Zorlukları vardır elbette herkesin hayatında. Derinden yaralayan, kolunu kanadını kıran, onu savunmasız bırakan dertleri vardır. Ama her ne olursa olsun sabırlı olmak lazım hayatta.

Akışına bırakın hayatı. Dertlerin, sıkıntıların yanında, içinde yaşadığınız anın keyfini çıkarmaya çalışın. Sevdikleriniz yanınızdaysa, ekmeğinizin tadı, çayınızın keyfiyeti varsa, önünüze çıkan zorlukları çok da aldırmayın. Zorları kolay eden bir yaradan vardır elbet.

Gün olur bir sorun çıkar karşınıza. Onu, o kadar kafanıza takarsınız ki sizi hasta bile edebilir. Üzerinden biraz zaman geçtiğinde ise aslında o kadar büyütülecek bir konu olmadığını görürsünüz. Yani bazı olayları akışına bırakmak lazım. Çünkü her iş olacağına varır. Dertlerinizden, sıkıntılarınızdan ara ara kurtulup hayatın güzel yanlarına odaklanın. Sevdiklerinizle bol bol vakit geçirin ki pozitif enerjiyle dolasınız.

İnsanlar gençliklerini sıkıntılarla, yaşlılıklarını da keşkelerle geçirir. Aslında herşeyi dert etmenin hiçbir faydası olmadığını yaşlılıklarında anlarlar. Gençliğimi geri verseler bu kez çok daha güzel yaşardım, diyen büyükleriniz vardır sizin de etrafınızda. O zaman güzel günler geçmeden sizde günlerinizin güzelliğini yasayin. En büyük varlık sağlıklıdır, bunu hiçbir zaman unutmayın.

O zaman hayati akışına bırakın. Anın tadını da, zevkini de bolca çıkarın. Sabırlı olun ve size iyi gelen şeyleri yaşam tarzınıza ekleyin. Sıkıntılara karşı dik ve güçlü durmayı basarirsaniz, hayat size güzel günler getirecektir. Herkesin güzel günleri olması dileğiyle.