Altın Resimleri

Altın Resimleri

Altın dünya üzerindeki en değerli metallerindendir. Yeşil ve beyaz olmak üzere iki farklı rengi mevcuttur. Yeşili duyunca şaşırdınız tabii. Bizim sarı altın olarak bildiğimiz altının asıl rengi yeşildir. İşlendiği için görünümü değişmiştir. Kadınların vazgeçemedikleri altının çok çeşitleri olup internette farklı görsellerde karşımıza çıkmaktadır. Bir ödev yahut internet sitesi içeriğinde kullanmamız gerektiğinde hangisini tercih edeceğimiz hususunda ihtiyaç duyanlara Altın Resimleri konulu yazımız aydınlatıcı olacaktır. İlk öncelikle şunu söylemeliyiz ki altının resmi ne ve nasıl olursa olsun altının cazibesi su götürmez bir gerçektir.

 İşlenmemiş AltınAltın Resimleri

Gerdanımızı, bileklerimizi ve parmaklarımızı, kuyumcuların vitrinini süsleyen muhteşem bu maden malumdur ki yer altındaki madeninden çıkarıldığında ilk hali oldukça çirkin bir görüntüye sahiptir. Herhangi bir şekli şemalı olmayan biçimsiz bir görüntüsü vardır. Böyle bir resmi altının çıkarılışını anlatan yazılarda kullanmak efdaldir. Çünkü her şeyin ilk kaynağını bilmek okuyucuya hem cazip gelecek hem de genel kültürün gelişmesi için gerekli olacaktır.

 Yatırım Amaçlı Alınan Altınlar

Çeyrek, yarım, ata, cumhuriyet, daha çok Osmanlılardan kalma Hamit, Reşat, beşli diye ayırdığımız altınlarsa her biri teker teker fotoğraflanmalı hem Atatürklü resim tarafı hem üretim yılını gösteren tarafı web sitelerinde teşhir edilmelidir. Açıklanacak konunun durumuna göre eğer konu “altının tarihçesi” gibi bir konuysa bunları teker teker resimleriyle açıklamak gerekir.

 Şayet Gündem Altınsa

Bütün bu yazığımız resim çeşitleri yanında resim seçme özgürlüğümüz daha fazladır. Avuç dolusu altın, onları yere

Altın Resimleri

doğru atarken ki bir poz, altın dolu kasa resmi yahut bir altın fabrikasının dikkat çekici bir fotoğrafı gibi resimler pek de internette görülmemiş olduğundan yazıya ya da habere sıra dışılık verecek resimler olacaktır. Belki sadece bir resmin cazibesi ile haberiniz tıklanmalarda ön sıralara yerleşebilecektir.

 Ziynet Altınları

Bu tür altınların resimleri mümkün mertebe en ince ayrıntıyı müşteriye gösterecek kadar iyi olmalıdır. Sarı-beyaz-bakır gibi bir kaç renkle üretilmiş, taş detayı olan ürünlerin kesinlikle farklı açılardan çekilmiş resimleri gerekmektedir. Aslında bir de böyle resimlerde manken kullanılması gerektiği kanısındayım. Çünkü beğenilen kolyenin, küpenin uzunluğu kestirilemiyor. Alsam boynumun neresinde kalır? Sallamalı küpelerde de omuza göre yüksekliği nerede kalır? Sorularının cevaplarını bulamıyorsunuz. Keza yüzük için de aynı şeyler geçerli. Hal böyle olunca ürünü ya bodoslama alıyorsunuz ya da almaktan vaz geçiyorsunuz.