Bujiteri Mağaza Dekorasyonu

Bujiteri Mağaza Dekorasyonu

Aksesuarsız çıkmayan bayanlar, hiç bir şey almayacaklarına dair söz vererek girdikleri bujiteri mağazasından en az iki küpe üç kolye bir de saat alarak çıkmaktadır. Göze hitap eden bir şeyi almamayı neredeyse hiç bir kadın göze alamaz.

Bujitericiler de Dekorasyon ve Ürün Dizilimi Nasıl Olmalıdır?

Bayanlar mağazaya girdikleri andan itibaren adeta nerden başlayacaklarını şaşırırlar. Bu sebeple Bujiteri Mağaza Bujiteri Mağaza DekorasyonuDekorasyonu o kadar dikkatle yapılmalıdır ki müşterilerde ilgi çekme ve merak etme duygusu uyandırsın. Her şeyden önce, en önemlisi kısım kısım yapılan bir düzen olmalıdır. Kolye, bilezik, küpe karışık şekilde dizilmemelidir.

Hepsinin standı farklı renklerine ve modellerine göre ayrı olarak konumlandırılmalıdır. Cansız mankenlere takılan aksesuarlar mutlaka düzenli olarak yenilenmelidir ve çok fazla cansız manken kullanılmamalıdır. Dikkat ve algı yönünden incelendiğinde kapıya en yakın olan stantlara kolye modelleri konulmaktadır. Daha sonra küpe gelmektedir. Yüzükler ise ara raflarda ve orta kısımlarda yer almalıdır.

 Mağaza İçi Dekor Düzeni

Bujiteri mağazaları genelde giyim mağazaları kadar geniş olmamaktadır. Bu sebeple küçük olan alan daha aktif ve Bujiteri Mağaza Dekorasyonuverimli bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Ancak bu demek değildir ki bütün ürünler iç içe olsun. Duvar renkleri, mağaza camekân düzeni bile insanların algılarında farkındalık uyandırmaktadır.

Örneğin duvarlar koyu renk veya çok fazla alacalı olamamalıdır. Nedeni ise mağaza içinde yeteri kadar ürün çeşitliliğinin olması ve göz karışıklığının olmasını engellemektir. Aynalar ise raf düzenlerine göre düzenlenmeli çok az ya da çok fazla olmamalıdır. Ayrıca yapılan küçük ayrıntılı raflarda dikkat çekebilecek özellikle yeni model aksesuarlara da mutlaka yer verilmelidir.

Mağazanın sıcaklığı ve kokusu sabit olmalıdır. Gelen müşteriler bir kez o hisse kapılıp kabullendiği zaman her seferinde aynısını beklemektedir ve yenilikleri kolay kolay kabullenmezler. Bu sebeple bu durumların en başından incelenip o şekilde karar verilerek uygulanmasında fayda vardır.