Citizen CL S700DT Etiket Yazıcı

Citizen CL S700DT Etiket Yazıcı

Etiket Yazıcı ve Ribon ÇeşitleriCitizen CL S700DT barkod etiket yazıcı kullanıcı dostu olması  ve uzun ömürlülüğü ile endüstriyel alanda kullanılmak üzere üretilmiş olan barkod etiket yazıcısıdır. Yalnızca Direkt Termal baskı yöntemi ile çalışmaktadır. Ön panelinde bulunan geniş LCD ekranı sayesinde  etiket baskı işlemleri kolayca programlanabilir ve yapılabilmektedir. Bütünüyle metal mekanizmaya sahip olan  Citizen CL S700DT yazıcının etiket değişimi seri ve kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Barkod yazıcının en önemli özelliklerinden biri 254 mm/saniyelik yüksek yazdırma kapasitesidir. Paralel , seri ve USB bağlantı arayüzleri ile  sistem bağlantısı kurulabilen barkod yazıcıya kullanıcının opsiyonuna bağlı  olarak Ethernet kartı ilave edilebilmektedir. 16 MB RAM ve 4 MB Flash hafızası ile yüksek boyutlu verileri hafızasında saklayabilmektedir. Citizen firmasının marka garantisi altında olan bu ürün kolay kullanımı, yüksek teknolojisi, sağlamlığı ile kullanıcı dostu olarak bilinmektedir. Ayrıca baskı kalitesiyle de ön plana çıkar. Ürün beraberinde yazılım cd leri, kullanım kılavuzu ve garanti belgesi ücretsiz olarak verilmektedir.

Teknik Özellikleri

                Citizen CL S700 barkod etiket yazıcı sadece Direkt Termal (Ribonsuz Yazdırma) baskı yöntemi ile çalışabilmektedir. Çözünürlük kapasitesi 203 dpi olmakla beraber 8 nokta mm2 dir. Baskı hızı en fazla 175 mm (4 ips) olmaktadır. Baskı genişliği 104 mm olup, en fazla 812 mm ye kadar baskı yapabilme özelliğine sahiptir. Bağlantı özellikleri olarak Standart Arabirim: RS-232C, ve USB (USB1.1) İsteğe bağlı: LAN, Paralel (IEEE1284-Citizen CL S700DT Etiket YazıcıECP/Centronics uyumlu) bağlantıya sahiptir. Okuabildiği barkod kodları arasında 9 Code3, 5 5 UPC-A, UPC-E, Interleaved2, Code 128, EAN-13, EAN-8, HIBC, Codabar (NW-7), Plessey, int2, CASE KODU, Code93, ZIP, UPC2DIG EKLE , UPC5DIG ADD, UCC/EAN128 (K-MART için), RandomWeight, Telepen, FIM, UPS MaxiCode, PDF 417, Data Matrix ve QR kodu vardır. Hafıza kapasitesi 16 MB RAM ve 4 MB Flash Ram e kadar veri saklama özelliğine sahiptir. Kullanıcının isteğine bağlı olarak Kesici Ünitesi, Etiket Sıyırma Ünitesi, Lan Desteği seçenekleri kişinin kullanımına göre eklenebilir. Boyutları 255 mm, 490 mm, 265 mm ebatlarındadır. Ağırlık kapasitesi etiket ve ribbon hesaplanmadan 12.5 kg olmaktadır.

Citizen CL S 700 barkod etiket yazıcı kolay kullanıma sahip kullanıcı dostu teknolojik bir ürün olarak bilinmektedir. Citizen firması bir yıllık bakım ve garanti kapsamında ücretsiz olarak hizmet vermektedir.