Çocuk Odası Mobilya Modelleri

Çocuk Odası Mobilya Modelleri

Her yıl trendlerden düşmeyen çocuk odası mobilya modelleridir. Bebeği olan çiftler genelde mobilya alırken çocukların fikirlerine saygı göstermez. Anne veya babanın beğendiği alınır. Bu çocuklara yapılan büyük bir yanlıştır. Çünkü çocuğunuzun görüşlerine saygısız olduğunuz ve ona değer vermediğinizi anlar. Çocuklarınıza sorarak mobilya alırsanız daha mutlu olacaktır. Anne veya baba çocuk odası için mobilya alırken genelde planlı bir şekilde olması ve odaya tam olarak sığmasına bakarlar. Aile bakarken sade az desenli ve az renkli alırken çocuklara bırakınca daha fazla renkli gözü biraz yoran fakat eğlenceli renkler barındıran mobilyalar isterler.

Çocuklar çocuk odası mobilyalarını nasıl seçerler?Çocuk Odası Mobilya Modelleri 

Çocuklar mobilyalarının seçimini yaparken genelde kahramanların resimleri bulunan mobilyaları seçerler. Mesela bir erkek için Spiderman’li bir ranza veya Arabalar çizgi filmi olduğu için arabalı bir ranza seçebilir. Bir kız çocuğu içinse pembe ağırlıklıdır ve seçilen modellerde genelde Sindy ve Hello Kity gibi kahramanlar yer almaktadır.

Çocuk odası mobilyası seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Çocuk odası mobilyası seçerken sadece zarifliği değil, seçilen mobilyanın rahatlığı ve sağlamlığı önemlidir. Seçilen mobilyada çamaşır dolapları büyük olmalıdır. Çünkü çocukların eşyaları yetişkin bir insanın eşyalarından fazladır. Çünkü giysilerini çok çabuk kirlettiklerinden çabuk değiştirirler. Sağlığa zararlı olmayan malzemelerden yapılmış olmalıdır. Kaliteli ve sağlam olmalıdır.

Çocuk odası mobilyaları nelerden oluşur?Çocuk Odası Mobilya Modelleri

Çocuk odaları da bir yatak odası gibi temel eşyalardan oluşur. Yatak, şifonyer, halı, giysi dolabı, bilgisayar masası, bilgisayar sandalyesi ve kitaplıktan oluşur. Fiyatları ise kaliteden kaliteye değişmektedir. Genelde 3700 TL ile 15000 TL arasında değişmektedir. En başta da belirttiğimiz gibi mobilya seçerken sadece ebeveynlerin değil o odayı kullanacak çocuklarınızın da görüşüne saygı göstermelisiniz. Eğer değer gösterirseniz göreceksiniz ki çocuğunuz odasında daha eğlenceli vakit geçirecektir.