Dekorasyonda Aksesuar Seçimi

Obje Seçimi Modern Olmalıdır

Günümüzde birçok iç mimarlık firmalarının sunduğu obje ve dekorasyon ürünleri bulunmaktadır. Bunca firmanın içinde tercih yaparken zorlanılabilir, çünkü milyon tane sayfalar dolusu tasarım ve görseller dolu. Ufak bir objeye göre tüm odayı tasarımlamak çok güçtür. İşte bu yüzden satın alacağınız büyük detay olan objelere göre tercih yaparsanız daha verimi bir oda tasarlamış olursunuz. Örneğin koltuk ve halı gibi büyük ve göze gelir objelere göre küçük detay tasarımlarını seçerken daha kolay hale getirebilirsiniz. Bir vazo bir biblo ya da başka küçük ev dekorasyon malzemelerini tercih ederken oda içerisindeki yer ve modellemelerini tasarımlamak sizin seçim ve zevk düzeyinize bağlıdır. Kendi zevkinize göre büyük ya da küçük gösterişli ya da sade olması tamamen size bağlıdır.

Seçtiğiniz Tasarım Ürünleri Özgün Olsun

Evinizde ya da odanızda tercih edeceğiniz ürünler öncelikle göze hitap etmelidir. Renk ve ton uyumu tamamen sizin zevkinize göre olmalıdır. Diyelim ki siz açık tonlar seviyorsunuz tercih ettiğiniz ürün seçimi de o doğrultuda olacaktır. Birden fazla dergi karıştırın ki aradığınız renk tonlarını daha kolay elde edin. Daha sonra kendi renk tonunuzu belirleyin yani birden fazla renk tonu karıştırın bu biraz zaman alabilir ama sonunda kendi özgün renginizi bulmuş olursunuz.

Seçtiğiniz Obje Modern ve Gösterişli Olsun

Eğer gösterişi seviyorsanız tercih ettiğiniz ürünleri o doğrultuda satın alın. Küçük obje detay içerir yani çok gösterişli olduğu takdirde diğer büyük objeler daha sade olabilir. Obje renk vuruşlarını tamamı ile özgün hale getirebilirsiniz. Kendinize özel tasarımlar yapabilirsiniz. Bunun için bir takım malzemelere ihtiyacınız olacaktır. Kalem ve kağıt bunlardan en basit olanlarıdır. Renkli el işi kağıtları da size bu konuda yardımcı olabilir. Sizin dışarıdan satın aldığınız objelerin üzerinde siz de eklemeler yaparak özgün ruhunuzu biraz öne çıkarmış olursunuz.