Dekorasyondaki Son Gelişmeler

Dekorasyonda geçmiş yıllara nazaran oldukça güzel değişiklikler göze çarpmaktadır. Eğer bir evinizi dekor edecekseniz elbette bazı fikirlere sahip olmanız faydalı olacaktır. Salonunuz ve oturma odanız en sık kullandığınız ve misafirlerinizi ağırladığınız odalar olduğu için dekorasyon daha da önemli olmaktadır. Mesela salonumuza bir bakalım.

Salon, bildiğiniz üzere en sık kullandığımız alandır. Dekorasyondaki son gelişmeler salonumuzu daha renkli daha göz alıcı dekore etmemize olanak sağlamaktadır. Salonumuzda nelere dikkat etmeliyiz? Zeminden tv ünitemize, mobilyalar perdelere kadar birçok noktaya bakılmalıdır. Yapılan dekorasyonlar birbirleriyle uyumlu olmalıdır ne demek istiyorum? Mesela perdeler halılarla, tavanlar zeminlerle uyum içerisinde olmalı.

dekorasyondaki-son-gelismeler

Hangi renk seçecek olmanız size bağlıdır. Tamamen sizin özgür seçinize ve zevkinize bağlıdır. Canlı renkleri seven biriyseniz bile koltuklarda pembe gibi tavanda yeşil gibi birbirinden tamamen farklı renkleri seçmeniz durumunda salonunuzu tasarlarken korkunç bir tabloyla karşılaşma ihtimaliniz var. Salonunuzda iki veya üç tane canlı renk seçmeniz uygundur.

Salonunuzu tasarlarken LED gibi aydınlatma ürünlerinden faydalanırsanız salonunuza daha farklı daha renkli bir hava katıp misafirlerinizi büyüleyebilirsiniz. Eğer isterseniz mobilyaları içinde dahilmiş gibi gösterecek 3D bir duvar kağıdıyla salonunuza bir değişiklik getirebilirsiniz. Ve avizeler. O kadar çok avize tasarımı mevcut ki hangisini seçeceğimize karar veremiyoruz. Çok abartılı bir avize alınmamalı, çok da sade alınmamalı avizeler de odadaki eşyaların rengine yakın olmalı tavanda fazla bağırmamalıdır.

Çok dış planda gibi gözükse de banyo ve tuvaletlerde de aslında oldukça uzun vakit geçirmekteyiz. Banyolarda son zamanlarda renkli tasarımlar arttı. Fayanslara çok güzel resimler çizilmekte tasarımlar yapılmakta. Bataryalardan klozete kadar çok güzel tasarımlar mevcut. Banyo dolapları fayanslarla uyumlu olmalı. Çamaşır makinaları banyolarda güzel görüntü oluşturmazlar. O yüzden onlara özel dolap yaptırılıp makinanın içine konması görüntü kirliliğini önleyecektir.

Bir kadının en çok zaman geçirdiği yer özellikle ev hanımlarının mutfaktır. Mutfaklarınızın dizaynı da tamamen sizin zevkinize kalmıştır. Parlak renkleri seviyorsanız kırmızı çok sık tercih edilir. Son zamanlarda dekorasyon için kırmızı dolaplar tercih edilmektedir. Ama bu dolaplar özellikle parlak gözükenler çok fazla parmak izi tutar ve üzerine sıçrayan yağı çok yansıtırlar bu da göz ardı edilmemelidir. Eğer temiz tutulursa çok güzel bir görünüm verirler.