Doğayı Katleden Tek Mahluk

Evren kurulduğundan buyana sürekli kevgir aşamalardan geçmiştir. Bu aşamalar insan denen mahlûkun katılmasıyla ve büyük narsis duygularıyla doğadaki tüm düzeni kendi ekseninde döndürme çabasıyla. Hayvan bitki nesilleri tükenmiş doğada anorganik yapıların artmıştır. Doğaya 5 milyar yıl önce gelmiş insanoğlu fakat doğayı 1000 senede Allah bullak etmiştir. Bir aslan açken yemek yer fakat insan bir sosyal etkin gibi düşünür yemeği. Her şey insan etrafını dizilmiş çiçekler böcekler tüm canlılar onlara itaat eder.

Doğada insandan başka kavim savaşı yapan türde yoktur acaba homosapiens (çağdaş uygar) Oluşu buna etkilimidir? Tabi ki etkilidir çağdaş olduğu için yakıp yıkacak ağaçsız bırakacak ve etrafı beton ve taş güzelliklerle süsleyecek. Aslında bunun sebebi çağdaşlıktan ziyade insanın doğal bir yaratık olmayışıdır. Doğal değildir çünkü hormonu üreten tek canlıdır. Bunların hepsi insanoğlunun sadece yakıp yıkmaya programlanmış olduğunun göstergesidir.

Daha önceden hiç analiz ettiniz mi? Bilemem. Hiçbir kedinin sütünü içen ir köpek ya da fare gördünüz mü? Görmemişsinizdir bunu biyolojik sınıflandırmada aynı alem de bulunduğumuz hiçbir hayvan yapmaz çünkü hepsi kendine gerekli olanı yani bebeklerine bebekken süt vermeyi ve verdikleri sütünde kendi sütlerinin olmasını sağlarlar. Ama bizler sürekli süt iç keçi sütü iç yok eşek sütü iç bunların hepsi birer deli saçması aslında. İnsan vücuduna süt 4 yaşını geçtikten sonra yarar sağlamaz çünkü lipaz denen sütü parçalayan ezim yoktur midemiz de. Bunların hepsi kazanç için yapılan ve ineğin, keçinin, eşeğin sütünü gasptan başka bir şey değildir. Onların sütü kendi yavruları içinken biz onların yavrularının mamasını çalıyoruz ve yavruya erken yaşta t dayatıyoruz.

Kısacası insan doğayı katleden tek mahlûk sabunu deterjanı o çıkardı parayı o buldu taşlaşmayı binayı o icat etti. Evet, insan doğanın gerçekten içine etti.

Yorum yapın