Kolon Kalıpları Nedir?

Yıllar önce insanlar sadece barınma ihtiyacını karşılayabilmek için çeşitli yapılar oluştururken, günümüzde ulaşımı sağlamak için yol, köprü, tünel; eğlence ihtiyacını karşılamak için alışveriş merkezi, mağaza, lunapark; çalışma ortamları yaratmak için ofis, iş merkezleri inşa edilmektedir. Bir yapıyı tamamlamak için öncelikle taşıyıcı sistemi oluşturmak gerekmektedir. Bir yapıda taşıyıcı sistem; temel, kolon, kiriş ve döşemedir. Temel yapıldıktan … Devamını oku… Kolon Kalıpları Nedir?

Endüstri Mühendisliği Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

İlerleyen zamanla kullanılan malzeme ve buna bağlı ihtiyaçlar değişmiş ve bunun gibi birçok ihtiyaçtan yeni meslekler doğmuştur. Endüstri mühendisliği de bu mesleklerden biridir. Bu meslekte sanayinin gelişmesi önemli bir rol oynamıştır. Dünya üzerindeki ilk mühendislik makine mühendisliği olmuştur. Elektrik ve kimya branşlarından sonraysa endüstri mühendisliği oluşmuştur. ABD’de Endüstri Mühendisliği Odası kuruluşu 1948’de olmuştur. En eski … Devamını oku… Endüstri Mühendisliği Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

Şifa Alışveriş Merkezi Ne Zaman Açılacak

Teknoloji çağında, insanların alışveriş merakı günden güne git gide artmaktadır. İnsanların sürekli bir şeyler alma isteği ise oldukça önem taşıyan bir konudur. Bireylerin ise birçok hususta rahatsızlıklar geçirmesi ve bu rahatsızlıklar için her gün farklı farklı çözümler araması söz konusu olmaktadır. Günümüzde birçok şifa veren bitkiler yer almaktadır. İnsanlar daha çok şifa bulma için bitkisel … Devamını oku… Şifa Alışveriş Merkezi Ne Zaman Açılacak

Hangi Tür Elektronik Aletler Vardır?

Elektronik aletler elektrik enerjisi ile çalışan aletlerdir. Aynı zamanda yapımlarında ve çalışma prensiplerinde asıl olan etken elektromanyetik dalgalardır. Bu cihazlar elektromanyetik dalgalar ile oluşturulan elektrik ve manyetik alanlar ile çalışma işlemleri gerçekleştirirler. Etrafımızda ve hayatımızda yüzlerce elektronik alet bulunmaktadır. Hatta şu an elektrik ile çalışmayan bir cihaz bulmak oldukça zordur. Hayatımızı bu kadar derinden etkileyen … Devamını oku… Hangi Tür Elektronik Aletler Vardır?