Kusursuz Görünümİçin Makyaj Sırları

Kusursuz Görünüm İçin Makyaj Nasıl Yapılır?

Merhaba arkadaşlar yine genç bayanların çok dert ettiği ve uğraştığı bir konu üzerinde duracağım. Yeterli makyaj malzememiz var ama nasıl yapılacağını mı bilmiyoruz? O zaman hemen öğrenelim.

Makyajda yapılması gereken ilk şey yüzün nemlendirici kremle nemlendirilmesidir. Bu sayede cilt daha kolay  şekillenir. Nemlendirici krem sürüldükten hemen sonra arka plan yapılmaya başlanmalıdır. Yüze yeterli miktarda renk tonunuza uygun fondöten noktalar şeklinde dokundurulmalıdır. Daha sonra makyaj süngeriyle yüzün her alanına dağıtılmalıdır. (ben genelde fondöten markası olarak MAC’i kullanıyorum ve öneriyorum) Arka planımız bitti mi? Tabii ki hayır. Hemen ardından yüzümüzün renk tonuna uygun pudrayı makyaj süngerinin arka tarafıyla yüzün her tarafına yayıyoruz. Yüzünüz açık renkliyse bir kaç ton koyu renk pudra da kullanabiliriz ama bu durumda ya boynunuzu göstermeyecek bir şey giymelisiniz ya da boyun taraflarınıza da o makyajdan uygulamalısınız. Aksi takdirde kötü bir görüntü ortaya çıkabilir.

Genelde kaş kalemlerini kullanmak en iyisidir ama bazı durumlarda fazla yapmacık olduğundan dolayı şikayetler alınıyor. Bu durumda kaş rengimizin aynısından bir farı far fırçasıyla kaşlarınızın şeklinin üstünden geçin. Kaşımız da tamamlandığına göre sıra geldi göz makyajına. Aslında eyeliner çekmek oldukça kolay fakat bir o kadar da dikkat gerektirecek bir iştir. En sağlıklısı alt kirpiğin bitiş noktasından başlayarak yukarı doğru bir çizgi çekmekle başlar.Kusursuz Görünümİçin Makyaj Sırları

Daha sonra üst kirpiğin oralara doğru bir çizgi çekiyoruz fakat bu çizgi kirpiğin bitiş noktasının biraz daha üstünden giderek gözün başlangıç noktasına doğru incelecek. Çizim işi bittiğinde eyeliner kalın uçluysa zaten bitmiş olacaktır fakat ince uçluysa içini doldurup bu işlemi tamamlamış olacaksınız. Son olarak renk tonunuza ya da giydiğiniz herhangi bir şeye göre ruj renginizi belirleyip rujunuzu sürün ve karşınızda kusursuz basit bir makyaj!