O Ses Türkiye Adnan Orhan

O Ses Türkiye yarışması 4 Ekim 2015 tarihinde beşinci sezonunu açtı. Sunuculuğunu Acun ılıcalı’nın yaptığı ve jüri koltuklarında Hadise, Murat Boz, Ebru Gündeş ve Athena grubunun ikizleri olan Gökhan Özoğuz ve Hakan Özoğuz kardeşlerin bulunduğu yarışmada, yarışmacılar ellerinden gelen her şeyi yaparak jüri üyelerinin kendilerine dönmesi için çabalıyorlar.

Adnan Orhan da bu yarışmacılardan biri olarak sahnede yerini aldı. 32 yaşındaki Adnan Orhan O Ses Türkiye yarışmasına İstanbul’dan katıldı. 8 yaşından bu yana müzik ile ilgilenmeye başlayan Orhan, özel bir okulda müzik eğitimi almaya devam etmektedir. 6 aydır evli olan Adnan Orhan’ın eşi de müzik ile ilgilidir hatta müzik eğitimi alarak müzik öğretmenliği yapmaktadır.

Adnan Bey’in sahnede seslendirmek için seçtiği şarkı ise ilk olarak Deniz Seki’nin seslendirdiği söz ve müziğinin Yıldız Tilbe’ye ait olduğu bir zamanlar İnbrahim Tatlıses tarafından da seslendirilen Kop Gel Günahlarımdan şarkısı olmuştur. Yanık bir sesi olan Adnan Orhan’a O Ses Türkiye jürilerinin tamamı dönüş yapmıştır. Jüri üyelerinden sesi ve şarkı seslendiriş biçimi tam puan alan Adnan Orhan, Ebru Gündeş’in takımını seçerek O Ses Türkiye yarışmasına Ebru Gündeş’in kanatları altında devam etmeyi tercih etmiştir.

Kendisine başarılar dileriz.