Orijinal Rayban Gözlük Nasıl Anlaşılır?

Orijinal Rayban Gözlük Nasıl AnlaşılırRay-ban günümüzün en popüler ve 80 yıldır güneş gözlüğü üreten bir markadır. Bir güneş gözlüğü almaya karar verdiyseniz ve bunun markasını Ray-Ban olarak karar verdiyseniz 250-300 TL arasında bir fiyatı gözden çıkarmış olmalısınız. Bu fiyat oldukça yüksek olduğu için bu gözlüğün orjinal olup olmadığını anlamak istersiniz.

Kopya Ray-ban güneş gözlüklerinin son günlerde sayısı oldukça artmıştır. Ray-ban şirketi de bu kopya gözlüklerin anlaşılmasını sağlamak amacı ile cam üzerindeki logo, gözlüklerin yanında verilen temizleme bezindeki kırmızı fon üzeri Ray-Ban yazısı gibi taklidi zor ve yapı lışı pahalı ürünler ile sunulmuştur. Peki, orjinal rayban gözlük nasıl anlaşılır?

Bu güneş gözlüklerinin buruna yerleştirilen kısmında oyuk bir şekilde RB logosu bulunmaktadır. Eğer bu logo yok ise bu gözlük sahtedir. Camının üst tarafında ise lazer ile yapılmış olarak Rayban yazısı bulunmaktadır. Eğer bu yazı camın altında ise veya kötü bir şekilde yazılmış ise bu gözlük sahtedir. Rayban güneş gözlüklerinin sahte olup olmadığının bu gibi ipuçları ile anlayabiliriz.