Tok Tutan Yiyecekler

Yoğurt

Yüz gramında sadece elli kalori bulunan yoğurt açlık hissinin bastırılması için müthiş bir besindir. İçine kuruyemiş bal müsli gibi besinler konduğunda tadı çok daha güzel olur. Gece acıkmalarında da yenebilecek en alternatif besinlerden birisidir.

 Kepekli Makarna

Yüz gramında sadece 130 kalori bulunan kepekli makarna bol yeşillikle karıştırıldığı zaman müthiş bir öğün haline getirilebilir ve bunu yediğiniz zaman yeterince tok hissetmeniz mümkündür.

Tok Tutan Yiyecekler

 Patates

Yüz gramında sadece yetmiş kalori bulunan patates haşlanıp yendiği zaman uzun süreli açlık hissini geçirir ve uzun bir süre daha aç hissetmenize izin vermez. Süzme yoğurt ve naneyle yendiği zaman müthiş bir yemek olmaktadır.

 Su

Olmazsa yaşayamayacağımız bir gerçektir. Doya doya içebiliriz çünkü kalorisi sıfırdır. Daha az yemek yemek için öğünlerden önce bir bardak su içmeliyiz bu daha az yemek yememize sebep olur.

 Salata

Yemekle değilde yemekten önce yendiğinde yemeğin hepsinin bitirilemediği görülmüştür. Diyet yapanlar pek hoşlanmaz ancak açlık hissini bastırmak için az kalorili hafif bir öğün olarak yenilmektedir.

 Meyve

Elma kayısı gibi meyveler sadece ağzı tatlandırmakla kalmıyor aynı zamanda yüksek lif oranları sayesinde uzun süre aç hissetmemeye de yardımcı olmaktadır ve uzun süre acıktırmamaktadır. Muz da tatlı ihtiyacını hemen gideren tatlı bir meyvedir doygunluk hissi vermektedir, ortalama büyüklükte bir muzda yaklaşık 100-110 kalori bulunmaktadır.

 Bulgur

Beyaz pirinç şekeri hızla yükselttiği için çabuk acıkmaya sebep olmaktadır, diyet yapan kişilerin bulguru daha çok kullanması önerilmektedir. Bol domatesli yapılan bir bulgur pilavı anında açlık hissini bastırmakla beraber kendinizi mutlu hissetmenizi sağlamaktadır.

 Kilo kontrolü

Kilo kontrolünü sağlamak istiyorsak bu besinler diyet yapmak için müthiş önemli ve yararlıdırlar. Sağlıklı olmak için bedenimizi ve kilomuzu korumalıyız.