Vadeli Hesap Nasıl Açılır?

Ellerindeki bir miktar parayı değerlendirmek ve kazanç sağlamak isteyenler için hesaba yatırılan paranın, belli bir zaman sonunda size kazandırdığı faize vadeli hesap adı verilir. Bu hesabın amacı yatırmış olduğunuz parayı vade bitimine kadar çekemiyor olmanız ve kazanacağınız faiz tutarını biliyor olmanız. Vadesi gelmeden çekilen paraların faizi bozulur ve her hangi bir kazanç sağlamaz. Bu hesaplar da vade uzadıkça faiz getirisi de artar.

vadeli hesap nasıl açılır

Sizde paranızı değerlendirmek istiyor ve vadeli hesap nasıl açılır diye düşünüyorsanız bu yazımızı okuyarak bilgi edinebilirsiniz. Eğer hesabınız bulunan bankadan bir internet şubesi açtırdı iseniz internet üzerinde vadeli hesap açma işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Hesaplar bölümüne girip yeni hesap aç ve ardından vadeli hesap aç adımlarını izleyerek vadeli hesabınızı açabilirsiniz. Hesabı açarken para biriminizin ne olacağını ve vade seçeneklerini de belirlemeniz gerekiyor.

İnternet şubesine sahip değilseniz size en yakın şubeye giderek de vadeli hesap açtırabilirsiniz. Vadeli hesapta ay sonunda ne kadar faiz alacağınız belli olduğundan, risk istemeyen ve riskten korkan yatırımcılar için oldukça uygun bir birikim yapma yöntemidir.